-->
Okuma Listem

AofSoruKitap Ana Sayfa

DİKKAT ! ! ! Zaman Kaçıyor!


 
Bankada bir hesap sahibi olduğunu düşün, hesabına her sabah 86400 dolar para yatırılıyor. Fakat bu paranın hepsini akşama kadar harcamak zorundasın; ertesi güne aktarılamaz. Paranı kullansan da kullanmasan da hesap, her akşam sıfırlanıyor. Ne yaparsın? Tabii ki hepsini harcamaya çalışırsın.

Hepimiz, Zamanadlı bu bankanın müşterileriyiz. Her sabah,
yarına aktarılamayan 86400 saniyeye sahip oluyoruz. Her sabah hesabımız dolar, her akşam boşalır.
Zaman kaçıyor, geri dönüş yok; saniyelerini şu anı yaşayarak harca, en iyisi bunlarla mutluluk, sağlık ve başarı için bir yatırım yap.  Her gün için en iyisini yap.

Bir senenin değerini anlamak için sınıfta kalmış öğrenciye sor. Bir ayın değerini anlamak için sekiz aylık bir bebek doğuran anneye sor. Bir haftanın değerini anlamak için, haftalık dergi çıkaran bir editöre sor. Bir saatin değerini anlamak için, kavuşmayı bekleyen sevgililere sor. Bir dakikanın değerini anlamak için, trenini kaçıran yolcuya sor. Bir saniyenin değerini anlamak için bir kazayı önleyemeyen sürücüye sor. Bir saniyenin yüzde birinin değerini anlamak için olimpiyatlarda gümüş madalya kazanan koşucuya sor. Her anını değerlendir, her dakikanı çok özel biriyle paylaş. Zamanına ortak edebileceğin kadar özel biriyle. Unutma, zaman hiç kimse için durmaz. Geçmiş zaman tarih, gelecek zaman gizemli, şu an ise sana verilen gerçek bir armağandır.
Yorum Gönder

Yorum Gönder