-->
Okuma Listem

AofSoruKitap Ana Sayfa

AOF Kayıt Yenileme Başladı 2015-2016


Merhabalar. Bu kadar iş yoğunluğunun arasında, açık öğretim okuyan değerli takipçilerim. Unutmuşsunuzdur diye sizlere Açık öğretim kayıt yenileme tarihlerini hatırlatmak istedim.
Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde kayıtlı öğrencilerimiz Güz Döneminde ders ekle-sil işlemini buradan yapabilir. https://kayit.anadolu.edu.tr/BasvuruYeni/BasvuruAnaSayfa.aspx

Ders ekle-sil ve kayıt yenileme tarihi: 12 - 23 Ekim 2015

DİKKAT!

(Aşağıdaki metni dikkatlice okuyunuz)

1. Öncelikle ders ekle-sil işlemi yaparak alacağınız ve bıraktığınız dersleri belirleyerek onaylayınız. Yaptığınız işlemleri onaylamadığınız takdirde, ders ekle-sil işlemleri geçersiz sayılacaktır.

2. Fakülte tarafından bu dönemde alabileceğiniz derslerin kredisi 30 AKTS* krediyi geçiyorsa en az 30 AKTS kredilik, geçmiyorsa tüm derslerin ataması ders kodu sırasında yapılmıştır. Atanan dersler bir sonraki sayfada tablo halinde gösterilmektedir.

3. Tabloda tekrar ettiğiniz dersler ve ilk kez alınan dersler farklı renklerde gösterilmiştir.

4. Kredili sistem gereğince atanan dersleri ders ekle-sil işlemi yaparak değiştirebilirsiniz. Bir dersi silmek için "Sil" butonuna, eklemek için "Ekle" butonuna basmanız yeterlidir.

5. Atanan derslerin üzerine TOPLAM 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde varsa üst dönemden ders ekleyebilirsiniz. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrenciler 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapabilirler.

6. Ders silme, bir üst dönemin derslerinden başlayarak yapılabilir. Üst dönemin derslerinin tamamı silinmeden, bulunduğunuz dönemin derslerinden silme yapamazsınız. Ayrıca tekrar ettiğiniz dersleri silemezsiniz.

7. Bir dersi silmeniz o dersten sorumlu olmadığınız anlamına gelmez. Sildiğiniz dersleri daha sonra ilgili dönemde almak zorundasınız. Derslerin tamamından başarılı olmadan mezun olamazsınız.

8. Tüm dersleri silmeniz halinde bankada ödeme oluşmayacak, kayıt yeniletemeyecek, öğrencilik haklarından yararlanamayacak ve sınavlara giremeyeceksiniz.

9. Kayıt yenileme tarihleri içerisinde bankaya kayıt yenileme bedelini ödemediğiniz sürece dilediğiniz kadar ders ekle-sil işlemi yapabilirsiniz. Bankaya kayıt yenileme bedeli ödendikten veya kayıt yenileme tarihleri geçtikten sonra ders ekle-sil işlemi yapılması mümkün değildir.

10. Kayıt yenileme tarihleri içerisinde kayıt yenileme bedelini bankaya ödeyen, ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 22-23 Ekim 2015 tarihlerinde 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapabilirler. Ders ekle işlemini yapan öğrencilerin ekledikleri ders/derslerin öğretim gideri farkını 23-27 Kasım 2015 tarihleri arasında ödemeleri gerekmektedir.

11. Bakanlar Kurulu Kararında sayılan kanunlar kapsamına giren “Şehitlerin eş ve çocukları, malullerin kendileri ile eş ve çocukları, şeref aylığı alanların kendileri ile eş ve çocukları” kayıt yenileme işlemleri ile ilgili açıklamalara burayı tıklayarak ulaşabilirler.

12. Engelli öğrencilerimiz kayıt yenileme işlemleri ile ilgili açıklamalara burayı tıklayarak ulaşabilirler.

13. Fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmeniz halinde ders ekle-sil işlemi yapmadan, bankaya geçmiş dönem borcunuzu ve kayıt yenileme bedelini ödeyerek kaydınızı yeniletebilirsiniz.(Kayıt yenileme bedelini K.K.T.C'deki Ziraat Bankasına ödeyecek öğrenciler öncelikle AÖF Lefkoşa Bürosundan Kayıt Yenileme bedelini, varsa eski dönem borçlarını öğrenmelidirler. Kayıt yenileme bedelini bankaya ödeyen öğrenciler banka dekontunu kayıt yenileme tarihleri içerisinde AÖF Lefkoşa Bürosuna mutlaka vermelidirler. Dekontunu AÖF Lefkoşa Bürosuna teslim etmeyen öğrencinin kaydı yenilenmez).

 
Yorum Gönder

Yorum Gönder