-->
Okuma Listem

AofSoruKitap Ana Sayfa

TrueCrypt-7.1 Disk ve Dosya Şifreleme

TrueCrypt
Disk ve dosya şifrelemek için ideal bir program. Diğer programlarla uğraşmayın derim. Programda hiç bir türlü virüs yoktur. Kendi yüklememizdir. İndirme de sıkıntı çekmeyin diye yandisk'e kaydettik. Tek tıkla güvenli bir şekilde indirebilirsiniz. Yorumlarınızı eksik etmeyin. Dosya şifresi ve indirme linki sayfanın en altında. Takıldığınız anlamadığınız yerleri sorabilirsiniz. 

Açık kaynak olarak geliştirilen ve ücretsiz bir şifreleme programı olanTrueCrypt ile şifreli sanal sürücüler oluşturarak bilgilerinizin güvenliğini basit ve kolay bir yol kullanarak sağlayabilirsiniz.TrueCrypt, oluşturduğunuz şifreli sürücülere kopyaladığınız bilgileri izin gerektiren bir dosyanın içinde saklar ve bu sayede bilgilerinizi taşınabilir USB bellek ve benzer diğer aygıtlarda bile güvenle taşıyabilirsiniz.
Şifreli dosyayı başka bir sabit diske veya kaynağa kopyalayarak sürücüye atamak oldukça kolaydır. Fakat TrueCryptdosyayı her açmak istediğinizde size belirlediğiniz şifreyi sorarak başkaları tarafından dosyaların kullanılmasını engelleyerek bilgilerinizin güvenliğini sağlar.
  • AES-256
  • Blowfish
  • CAST5
  • Serpent
  • Triple DES
  • Twofish
Yukarıdaki şifreleme tekniklerinin kullanıldığı programda sanal sürücüleri dilediğiniz gibi FAT32 veya NTFS formatında oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca gizli sürücü oluşturma ve klavye kısayollarıyla dosyayı sürücüye atama gibi özellikler de programda mevcut.
Rar şifresi: turandestek.blogspot.com.tr
Yorum Gönder

Yorum Gönder